10 Marz

Relacja z bezpłatnych pomiarów w Otwocku

6 marca w Przychodni lekarskiej w Otwocku przy ul. Geislera 3a odbyły się bezpłatne konsultacje dietetyczne. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie bezpłatnymi pomiarami, nie chcąc pozostawić osób, dla których nie starczyło już wolnych miejsc zapraszam 20 marca na ponowne spotkanie.

W ramach bezpłatnej wizyty w naszym gabinecie:

- przeprowadzimy z Tobą dokładny wywiad medyczny

- ustalimy dla Ciebie zakres najważniejszych badań,

- wykonamy dokładną analizę masy i składu ciała,

- przygotujemy specjalny raport opisowy z naszego spotkania.

Jeżeli uważasz, że taka wizyta może być dla Ciebie cenna, proszę o kontakt pod numer telefonu 510-167-155. Liczba miejsc jest niestety ograniczona.

Większość pacjentów przyjętych w miniony piątek, to osoby z cukrzycą. Obecnie znacznie rośnie wskaźnik występowania otyłości, czego silnym czynnikiem jest występowanie cukrzycy, nadciśnienia tętniczego. Otyłość stanowi również główny czynnik ryzyka powikłań układu sercowo-naczyniowego. Przyczyny otyłości u pacjentów chorych na cukrzycę wynikają z dziedzicznej predyspozycji otyłości, jednak nie należy zapominać, iż zasadniczym powodem rozwoju otyłości jest nadmierne spożycie kalorii. Nadwaga znacznie utrudnia kontrolę cukrzycy i powoduje gorsze wykorzystanie insuliny przez organizm. Leczenie cukrzycy skojarzonej z otyłością wymaga umiarkowanej redukcji wagi. Podobnie, jak w przypadku każdej choroby, również w przypadku cukrzycy, lepiej jest jej zapobiegać, niż leczyć. Można ograniczyć ryzyko jej wystąpienia i zmniejszyć prawdopodobieństwo grożących życiu powikłań. Oprócz utrzymania prawidłowej masy ciała, należy dodatkowo: ograniczyć spożycie napojów alkoholowych, pamiętać o konieczności uprawiania systematycznych ćwiczeń fizycznych, w miarę możliwości unikać leków ułatwiających występowanie cukrzycy.

Serdecznie zapraszam na ponowne spotkanie marcowe, bo przecież lepiej zapobiegać niż leczyć.

Twój komentarz